Jdi na obsah Jdi na menu
 
Výsledky kvalifikace

Výsledky závodu

Průběžné pořadí

1. Kubica (BMW)

2. Massa (Ferrari)

3. Hamilton (McLaren)

4. Räikkonen (Ferrari)

5. Kovalainen (McLaren)

6. Heidfeld (BMW)

7. Trulli (Toyota)

9. Button (Honda)

8. Rosberg (Williams)

10. Alonso (Renault)

11. Webber (Red Bull)

12. Barrichello (Honda)

13. Glock (Toyota)

14. Piquet (Renault)

15. Bourdais (Toro Rosso)

16. Nakadžima (Williams)

17. Coulthard (Red Bull)

18. Fisichella (Force India)

19. Vettel (Toro Rosso)

20. Sutil (Force India)

21. Davidson (Super Aguri)

22. Sato (Super Aguri)

1. Massa (Ferrari)

2. Räikkönen (Ferrari)

3. Kubica (BMW)

4. Heidfeld (BMW)

5. Kovalainen (McLaren)

6. Trulli (Toyota)

7. Webber (Red Bull)

8. Rosberg (Williams)

9. Glock (Toyota)

10. Alonso (Renault)

11. Barrichello (Honda)

12. Fisichella (Force India)

13. Hamilton (McLaren)

14. Nakadžima (Williams)

15. Bourdais (Toro Rosso)

16. Davidson (Super Aguri)

17. Sato (Super Aguri)

18. Coulthard (Red Bull)

19. Sutil (Force India)

20. Piquet (Renault)

21. Button (Honda)

22. Vettel (Toro Rosso)

1. Räikkönen (Fin/Ferrari)

2. Heidfeld (Něm./BMW)

3. Hamilton (Brit/McLaren

4. Kubica (Pol./BMW)

5. Kovalainen (Fin/McLaren)

6. Massa (Braz./Ferrari)

7. Trulli (Ital / Toyota)

8. Rosberg (Něm. / Williams)

9. Alonso (Špaň. / Renault)

10. Webber (Austr. / Red Bull)
1. BMW 30

2. Ferrari 29

3. McLaren 28

4. Williams 10

5. Toyota 8

6. Renault 6


4) Velká cena Španělska

Již samotná kvalifikace byla ohledně rozdílů mezi jednotlivými časy velmi zajímavá. Překvapil v ní druhým místem domácí Fernando Alonso se zlepšujícím se Renaultem.

Na startu byly obě Ferrari nejrychlejší a okamžitě se Filipe Massa dostal před Alonsa. Na čtvrté místo se posunul Lewis Hamilton. Na chvostu startovního pole dostal smyk Sutil (Force India) a do jeho vozu následně narazil Vettel. Pro oba závod končí. Kvůli úlomkům na trti musel na 2 kola vyjet Safety car. O dvě kola později vylétl z trati Piquet a propadl se na 19. místo (předposlední). Dvě kola po restatu závodu narazil Piquet do Bourdaise a pro oba závod skončil.

První zajel do boxů v 16. kole Alonso. Zbytek ze špičky zajel do boxů v 19. až 22. kole. Filipe Massa zejel do boxů v 19. kole, Räikkönen ve 20. kole a Kubica s Hamiltonem ve 22. kole.

Ve 23. kole těžce havaroval Kovalainen. V jedné ze zatáček mu praskla levá přední pneumatika a vůz ve velké rychlosti narazil do bariéry z pneumatik. Na trať vyjel na šest kol Safety Car. Byl povolán také lékařský vůz. Traťoví komisaři dlouho nemohli vyprostit Kovalainenův McLaren z pod bariéry. Nos jeho monopostu však byl celý uražený a byla v něm obrovská díra!

Díky pozdějším zastávkám v boxech se Hamilton a Kubica dostávají před Alonsa. Ve 34. kole Alonsovi vypověděl službu motor a tak odstupuje ze šestého místa ze závodu. Rubensi Barrichello při výjezdu z boxů poškodil přední přítlačné křídlo a téměř celé kolo ho vlekl zaklíněné pod špicí jeho monopostu. Krátce po výměně končí.

Druhé zastávky na pořadí prvních pilotů nic nezměnily, jen se výrazně ztenčily rozdíly mezi nimi a Hamilton tak až do konce závodu síhal Filipeho Massu se strátou 1 – 2 skund. O poslední napětí se postaral 14 kol pře koncem Timo Glock, který narazil předním přítlačným křídlem do levé zadní pneumatiky vozu Davida Coultharda a ten dostal defekt. Oba museli znovu do boxů.

Na bodovaných místech se už nic nešzměnilo a tak si pro druhý letošní double dojely oba vozy Ferrari ve složení 1. Räikkönen (2. letošní výhra) a 2. Massa. Třetí skončil Hamilton.Výsledky kvalifikace

Výsledky závodu

Průběžné pořadí

1. Räikkönen

2. Alonso

3. Massa

4. Kubica

5. Hamilton

6. Kovalainen

7. Webber

8. Trulli

9. Heidfeld

10. Piquet

11. Barrichello

12. Nakadžima

13. Button

14. Glock

15. Rosberg

16. Bourdais

17. Coulthard

18. Vettel

19. Fisichella

20. Sutil

21. Davidson

22. Sato

1. Kimi Räikkönen Ferrari

2. Felipe Massa Ferrari

3. Lewis Hamilton McLaren

4. Robert Kubica BMW

5. Mark Webber Red Bull

6. Jenson Button Honda

7. Kazuki Nakadžima Williams

8. Jarno Trulli Toyota

9. Nick Heidfeld BMW

10. G. Fisichella Force India

11. Timo Glock Toyota

12. David Coulthard Red Bull

13. Takuma Sató Super Aguri

14. Nico Rosberg Williams

15. Fernando Alonso Renault

16. Rubens Barrichello Honda

17. H. Kovalainen McLaren

18. A. Davidson Super Aguri

19. S. Bourdais Toro Rosso

20. Nelson Piquet Renault

21. Sebastian Vettel Toro Rosso

22. Adrian Sutil Force India

1. Kimi Räikkönen

2. Lewis Hamilton

3. Robert Kubica

4. Felipe Massa

5. Nick Heidfeld

6. Heikki Kovalainen

7. Jarno Trulli

8. Mark Webber

9. Nico Rosberg

10. Fernando Alonso

11. Kazuki Nakadžima

12. Jenson Button


1. Ferrari 47 bodů

2. BMW 35 bodů

3. McLaren 34 bodů

4. Williams 12 bodů

5. Toyota 9 bodů

6. Red Bull 8 bodů

7. Renault 6 bodů

8. Honda 3 body

9. Toro Rosso 2 body

5) Velká cena Turecka vozů F1

Byl odstartováno. Kovalainen, který se dokázal kvalifikovat na 2. místě, pokazil start a předjel ho jeho týmový kolega Hamilton. Poté na něj ještě zaútočil Räikkönen, ale v první zatáčce do něj lehce narazil a dostal se před něj dostal Fernando Alonso. Filipe Massa si udržel vedoucí pozici. Giancarlo Fisichella začal pozdě brzdit do první zatáčky a tak narazil do Kazukiho Nakadžimy. Oba ze závodu odstoupili a kvůli úlomkům na trati musel na dvě kola vyjet Safery car.

Během restartu závodu dostal Kovalainen defek a musel do boxů. V dalším kole se Kimi Räikkönen dostal před Alonsa na čtvrté místo a tento stav na předních pozicích vydržel až do prvních zastávek v boxech.

První zajel do boxů v 15. kole Fernando Alonso. O kolo později zajel do boxů z druhé pozice Lewis Hamiton. Dále zajeli do boxů o tři kola později Massa a Kubica. Kimi Räikkönen tak měl volnou trať a mohl tak dvě kola jet naplno na průběžně první pozici, než také zajel do boxů.

Po prvních zastávkách v boxech se Hamilton dotáhl na vedoucího Massu a ve 24. kole na něj úspěšně zaútočil a dostal se tak na vedoucí pozici. Ve 27. kole odstoupil Sebastien Bourdais, který dostal v jedné ze zatáček smyk a skončil v únikové zóně daleko od tratě. Po Hamiltonově krátké zastávce 27 kol před koncem a opětovnému použití tvrdé směsi pneumatik (jezdec musí během závodu použít obě směsi pneumatik) bylo jasné, že na rozdíl od svých největších soupeřů z Ferrari a také ostatních jezdců pojede na 3 zastávky v boxech.

19 kol před cílem zajel z vedoucí pozice do boxů Filipe Massa. O tři kola později zajel do boxů i Kimi Räikkönen. O další dvě kola později zajel Hamilton do boxů. Bylo jasné, že se nemůže dostat blízko Massy a opět s ním tsvést souboj o první místo. Hamilton však byl dostatečně rychlý a vrátil se na trať před Räikkönena s náskokem asi 1,6 sekundy. Jeho náskok však Räikkönen dokázal stáhnou zhruba jen na polovinu a tak už k jejich vzájemnému souboji nedošlo.

Závod vyhrál Filipe Massa před Hamiltonem, Räikkönenem a oběma vozy BMW. Hekki Kovalainen skončil až dvanáctý. Čtrnáctý skončil Rubens Barrichello, který tak překonal rekord v počtu odjetých Grand Prix (Velkých cen) – nyní už jich ujel 257.Výsledky kvalifikace

Výsledky závodu

Průběžné pořadí

1. Massa

2. Kovalainen

3. Hamilton

4. Räikkönen

5. Kubica

6. Webber

7. Alonso

8. Trulli

9. Heidfeld

10. Coulthard

11. Rosberg

12. Barrichello

13. Button

14. Vettel

15. Glock

16. Nakadžima

17. Piquet

18. Bourdais

19. Fisichella*

20. Sutil

1. Massa

2. Hamilton

3. Räikkönena

4. Kubica

5. Heidfeld

6. Alonso

7. Webber

8. Rosberg

9. Coulthard

10. Trulli

11. Button

12. Kovalainen

13. Glock

14. Barrichello

15. Piquet

16. Sutil

17. Vettel

18. Bourdais (out)

19. Nakadžima (out)

20. Fisichella (out)

1. Räikkönen

2. Massa

3. Hamilton

4. Kubica

5. Heidfeld

6. Kovalainen


1. Ferrari

2. BMW

3. McLaren

6) Velká cena Monaka formule 1

Start závodu se povedl Hamiltonovi, který se dostal před Räikkönena. Ve druhém kole Rosberg a Button poškodili svůj vůz a museli, stejně jako o 2 kola později Glock, do boxů pro nové křídlo.

V 6. kole měl Hamilton defekt pravé zadní pneumatiky a musel do boxů. Tam mu bylo také dotankováno palivo a změněna strategie. O dvě kola měl stejné potíže i Fernando Alonso. V tomtéž kole dostali smyk a narazili do sebe Coulthard s Bourdaisem (čtvrtý díl serálu „Trefte Coultharda“). Na tať musel vyjet na 2 kola Safety Car.

Na konci 13. kolo si Räikkönen odpykal trest projetí boxovou uličkou (3 kola po Safety Caru). Ve 14. kole se srazili Alonso a Heidfeld. Oba se na chvíli zastavili a způsobili tak krátkodobou zácpu na trati. Alonso opět v boxech. V 16. kolo chybuje v 1. zátáčce doposud vedoucí Filipe Massa a vedení přebírá Roberta Kubica. V dalším kole se střetnou Nakadžima a Piguet.

Ve 20. kole přestalo pršet. Ve 26. kole zajíždí Kubica z prvního místa do boxů. V následujícím kole tam zajíždí i Räikkönen. 7 kol po Kubicově zastávce v boxech zajíždí ke svým mechanikům z vedoucí pozice i Filipe Massa a vrací se před Roberta Kubicu. Vede Hamilton.

Ve 39. kole dostává Glock hodiny a naráží zádí vozu do bariéry. S dosti poškozenou zádí však pokračuje v závodě. Ve 40. kole zajíždí Fisichella do garáže a končí. Vede pořád Hamilton a druhý Massa jezdí o sekundu pomaleji. Ve 46. kole zajíždí Alonso do boxů a přezouvá jako první na suché pneumatiky. O kolo později byl v boxech po problémech i Piquet, ale o dvě kola později havaruje končí. Lewis Hamilton zajíždí do boxů a na trať se vrací opět jako první!

V 56. kole došlo ke kontaktu mezi Kovalainenem a Buttonem. V tomtéž kole zajíždí do boxů Filipe Massa a zařazuje se za Kubicu na třetí místo.O dvě kola později zajíždí ke svým mechanikům i Kimi Räikkönen a zařazuje se na 5. místo, jen těsně před Marka Webbera.

O 4 kola později těžce havaroval Rosberg a musel vyjet Safety Car. Po šesti kolech je závod restartován (68. kolo). Kimi Räikkönen dostal smyk a sestřelil Sutila. Räikkönen zajíždí do boxů, ale Sutil musí ze závodu odstoupit.

Vítězem závodu se stal Lewis Hamilton před Kubicou, Massou, Webberem, Vettelem... Kimi Räikkönen skončil jen těsně devátý za Kovalainenem.


Výsledky kvalifikace

Výsledky závodu

Průběžné pořadí

1.Massa

2.Räikkönen

3.Hamilton

4.Kovalainen

5.Kubica

6.Rosberg

7.Alonso

8.Trulli

9.Webber

10.Coulthard

11.Glock

12.Button

13.Heidfeld

14.Nakadžima

15.Barrichello

16.Bourdais

17.Piquet

18.Sutil

19.Vettel*

20.Fisichella*

1.Hamilton 2:00:42,742

2.Kubica + 3,064

3.Massa + 4,811

4.Webber + 19,295

5.Vettel + 24,659

6.Barrichello + 28,408

7.Nakadžima + 30,180

8.Kovalainen + 33,191

9.Räikkönen + 33,792

10.Alonso + 1 kolo

11.Button + 1 kolo

12.Glock + 1 kolo

13.Trulli + 1 kolo

14.Heidfeld + 4 kola

15.Sutil out (69)

16.Rosberg out (61)

17.Piquet out (50)

18.Fisichella out (40)

19.Bourdais out (9)

20.Coulthard out (9)

1.Hamilton 38 bodů

2.Räikkönen 35 bodů

3.Massa 34 bodů

4.Kubica 32 bodů

5.Heidfeld 20 bodů

6.Kovalainen 15 bodů

7.Webber 15 bodů

8.Alonso 9 bodů

9.Trulli 9 bodů

10.Rosberg 8 bodů

11.Nakadžima 7 bodů


1.Ferrari 69 bodů

2.McLaren 53 bodů

3.BMW 52 bodů

4.Williams 15 bodů

5.Red Bull 15 bodů

6.Renault 9 bodů

7.Toyota 9 bodů

8.Honda 6 bodů


Tabulky pro letošní sezónu Formule 1


Kvalifikace

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

Austrálie

Malajsie

Bahrajn

Španělsko

Turecko

Monako

Kanada

Francie

Anglie

Německo

Maďarsko

Evropa

Belgie

Itálie

Singapur

Japonsko

Čína

Brazílie

FerrariMcLarenBMWRenaultHondaWilliamsToyotaRed BullToro RossoForce IndiaSuper Aguri


Räikkönen

(F)

16

2

4

1

4


Massa

(F)

4

1

2

3

1


Hamilton

(M)

1

4*

3

5

3


Kovalainen

(M)

3

3*

5

6

2


Heidfeld

(B)

5

7

6

9

9


Kubica

(B)

2

6

1

4

5


Alonso

(R)

12

9

10

2

7


Piquet

(R)

21

13

14

10

17


Button

(H)

13

11

9

13

13


Barrichello

(H)

11

14

12

11

12


Rosberg

(W)

7

16

8

15

11


Nakadžima

(W)

14

18

16

12

16


Trulli

(T)

6

5

7

8

8


Glock

(T)

9*

10

13

14

15


Coulthard

(RB)

8

12

17

17

10


Webber

(RB)

15

8

11

7

6


Vettel

(TR)

10

15

19

18

14


Bourdais

(TR)

18

19

15

16

18


Fisichella

(FI)

17

17

18

19

19*


Sutil

(FI)

19

21

20

20

20


Sato

(SA)

20

20

21

21

-

-

Davidson

(SA)

22

22

21

21

-

-